Авто Салон за нови возила

Авто Салон

Pure White <040>

СПЕЦИФИКАЦИИ

Corolla Sedan со потполно нов пристап кон дизајнот и технологијата, најпродаваниот автомобил во светот.Како надополнување на извонредната удобност, доаѓа и целосната механичка рафинираност и звучна изолација.Има се што Ви треба: елегантен нов екстериер, комплетно реновиран ентериер, голем број софистицирани технологии и што е најважно, подобрени безбедносни системи.Несомнено едноставен и пристоен автомобил во кој секој би уживал во неговото возење.

Технички карактеристики 1.6 Valvematic M/T 1.6 Valvematic CVT 1.8 Hybrid
Зафатнина на мотор cm3 1598 1598 1798
Максимална моќ h.p./rpm 130 / 6400 130 / 6400 97 / 5200
Максимален вртежен момент Nm/rpm 159 159 142
Максимална системска моќ Hybrid h.p. - - 122
Трансмисија 6 M/T CVT e-CVT
Максимална брзина km/h 200 190 180
Забрзување (0-100 km/h) sec 9,7 10,2 11
Потрошувачка (комбинирана) l/100km 5,7 5,5 3,8
CO2 (комбинирано) g/km 130 125 87
Euro норма Euro 6 Euro 6 Euro 6

ГАЛЕРИЈА

Pure White <040>

СПЕЦИФИКАЦИИ

RAV4 ја потврдува својата позиција како лидер на SUV пазарот и со револуционерниот 2.5-литарски хибриден погон. Достапен со интелигентен систем за погон на сите тркала (AWD-i), RAV4 испорачува импресивни перформанси како во градски услови така и при “off-road” возење . Способен да се прилагоди автоматски на променливите услови за возење, ќе ја имате потребната контрола над управувањето секогаш кога ќе ви затреба – снег, кал, стрмнини, како и при свиоци.

Технички карактеристики Бензин Хибрид
2.01 Бензин
Directinjection
FWD
6 M/T
2.01 Бензин
Directinjection
AWD
6 M/T
2.01 Бензин
Directinjection
AWD
Direct Shift-
CVT
2.5 Хибрид
FWD
E-CVT
2.5 Хибрид
AWD-i
E-CVT
Погон FWD AWD FWD AWD-i
Трансмисија Тип/Менувач 6 М/Т Direct Shift-CVT E - CVT
Работна зафатнина cm3 1987 2487
Тип на вбризгување на гориво Тип D-4S (директно и индиректно вбризгување на горивото)
Максимална моќност на хибридниот систем Кс - 218 222
Максимална моќност на моторот со внатрешно согорување Кс @ вм 175 / 6600 177 / 6000
Максимална моќност на предниот електро мотор kW/Кс - 88 / 120
Максимална моќност на задниот електро мотор kW/Кс - 40 / 55
Максимален вртежен момент Њм @ вм 208 / 4300 - 5200 221 / 3600 - 5200
Максимален вртежен момент на преден електро мотор Њм - 202
Максимален вртежен момент на заден електро мотор Њм - 121
Максимална брзина km/h 190 180
Забрзување (0-100 km/h) Сек 9,8 9,9 11 8,4 8,1
Потрошувачка на гориво (комбинирано) (17"/18") NEDC l/100km 6.0 / 6.1 6.2 / 6.4 5.8 / 5.9 4.5 / 4.6 -
Потрошувачка на гориво (град) (17"/18") NEDC l/100km 7.5 / 7.6 7.7 / 7.8 6.8 / 6.8 4.4 / 4.7 -
Потрошувачка на гориво (отворено) (17"/18") NEDC l/100km 5.2 / 5.3 5.4 / 5.5 5.3 / 5.4 4.7 / 4.7 4.4 / 4.5
Капацитет на резервоар на гориво Литри 55
CO2 емисија (комбинирано) NEDC g/km 138 / 140 142 / 145 134 / 136 102 / 105 100 / 103
CO2 емисија (комбинирано) (17"/18") NEDC g/km 157 / 167 167 / 175 161 / 172 125 / 130 128 / 130
Еуро стандард Euro 6D
Потпирање Тип напред MacPherson / назад мултилинк
Должина / Ширина / Висина mm 4600 / 1855 / 1685
Капацитет на резервоар на гориво mm 2690
Растојание од подлогата mm 195 190
Тежина на празно возило (min - max) kg 1450 - 1565 1510 - 1615 1560 - 1670 1590 - 1680 1650 - 1730
Максимално дозволена тежина на возило kg 2050 2105 2155 2135 2225
Влечна сила (без сопирачки / со сопирачки) kg 2000 / 750 2000 / 750 1500 / 750 800 / 750 1650 / 750
Капацитет на багажен простор Литри 580 / 1189 / 1690

ГАЛЕРИЈА

White Flash <068>

СПЕЦИФИКАЦИИ

Технички карактеристики 5MT x-shift
Мотор cm3 998 998
Максимална моќност к.с./об. мин. 72/6000 72/6000
Максимален вртежен момент Nm/об. мин. 93/4400 93/4400
Трансмисија 5 - степена мануелна 5 - степена автоматска
Максимална брзина km/h 160 160
Забрзување од 0 - 100 km/h секунди 13,8 15,2
Комбинирана потрошувачка литри/100km 4,1 4,2
Обем на резервоарот литри 35 35
Комбинирана емисија на CO2 g/km 93 95
Обем на багажникот литри 168 168

ГАЛЕРИЈА

Pure White <040>

СПЕЦИФИКАЦИИ

Свеж и витален, тивок и полетен, ителигентен и издржлив, Новиот Yaris има идеален мотор кој ќе одговара на Вашите потреби. Опуштеното возење кај Новиот Yaris Hybrid сега е уште помазно и потивко од порано, за да можете да го набљудувате градот во спокоен комфор, додека уживате со најниска емисија на CO2 во својата класа. Yaris се опремува и со напредниот, потполно нов 1.5-литарски VVT-iE бензински мотор, кој нуди моќни перформанси и импресивна искористливост на горивото за возачко искуство кое е воедно и комфорно и динамично.

Технички карактеристики 1.0L
72 к.с./5MT
1.5L
111 к.с./6MT
1.5L
111 к.с./CVT
1.5L Hybrid
100 к.с./e-CVT
Зафатнина на мотор cm3 998 1496 1496 1497
Максимална моќност на хибридниот систем (КС) - - - 100
Максимална моќност на моторот (КС/врт./мин.) 72/6000 111/6000 111/6000 73/4800
Максимален вртежен момент на електромотор (Nm) - - - 169
Максимален вртежен момент на моторот (Nm/ врт./мин. 93/4400 136/4400 136/4400 111/3600-4400
Трансмисија 5 степена, рачна 6 степена, рачна CVT e-CVT
Стоп/старт систем не не не да
Максимална брзина (km/h) 155 175 175 165
Забрзување 0-100 km/h (секунди) 15,3 11 11,2 12
Потрошувачка комбинирана (литри/100km) 4,6 4,8 4,7 3,3 (175/65r15)
3,6 (195/50r16)
Емисија на CO2 (комбиниран циклус) 104 109 105 75 (175/65r15)
82 (195/50r16)
Еколошка норма EURO6W EURO6W EURO6W EURO6W

ГАЛЕРИЈА

Pure White <040>

СПЕЦИФИКАЦИИ

Технички карактеристики 1,2 Turbo
6 M/T
1,2 Turbo
CVT
1,8 HSD
122 к.с./e-CVT
2.01 Hybrid Dynamic Force
180 к.с./e-CVT
Зафатнина на мотор cm3 1197 1197 1798 1987
Вкупна системска моќ кај хибридот (DIN hp) - - 122 180
Максимална моќност на бензискиот мотор (КС/врт./мин.) - - 163 202
Максимален вртежен момент на електромотор (Nm/врт.мин.) бензиски 185 (1500-4000) 185 (1500-4000) 142/3600 190
Пренос 6 М/Т CVT e-CVT e-CVT
Стоп/старт систем не не да да
Максимална брзина (km/h) 200 195 180 180
Забрзување 0-100 km/h (секунди) 10,4 10,5 10,9/11,1* 7,9/8,1*
Комбинирана потрошувачка (L/100km) 5,6 5,8 3,3/3,6* 3,9
Комбинирана емисија на CO2 128 132 76/83* 89
Резервоар на гориво (L) 50 50 43 43
Еколошка норма EURO 6 EURO 6 EURO 6 EURO 6

ГАЛЕРИЈА

Pure White <040>

СПЕЦИФИКАЦИИ

Технички карактеристики 1,2 Turbo
6 M/T
1,2 Turbo
CVT
1,8 HSD
122 к.с./e-CVT
2.01 Hybrid Dynamic Force
180 к.с./e-CVT
Зафатнина на мотор cm3 1197 1197 1798 1987
Вкупна системска моќ кај хибридот (DIN hp) - - 122 180
Максимална моќност на бензискиот мотор (КС/врт./мин.) - - 163 202
Максимален вртежен момент на електромотор (Nm/врт.мин.) бензиски 185 (1500-4000) 185 (1500-4000) 142/3600 190
Пренос 6 М/Т CVT e-CVT e-CVT
Стоп/старт систем не не да да
Максимална брзина (km/h) 200 195 180 180
Забрзување 0-100 km/h (секунди) 10,4 10,5 10,9/11,1* 7,9/8,1*
Комбинирана потрошувачка (L/100km) 5,6 5,8 3,3/3,6* 3,9
Комбинирана емисија на CO2 128 132 76/83* 89
Резервоар на гориво (L) 50 50 43 43
Еколошка норма EURO 6 EURO 6 EURO 6 EURO 6

ГАЛЕРИЈА

Pure White <040>

СПЕЦИФИКАЦИИ

Технички карактеристики 2.5l Hybrid
Зафатнина на мотор cm3 2487
Максимална моќ к.с./врт. во минута 218 к.с. 160kW
Моќност на мотор со внатрешно согорување - 178 к.с. 131kW
Максимален вртежен момент Nm/врт.мин. 221 (3600-5200)
Трансмисија - е-CVT
Максимална брзина km/h 180
Забрзување 0-100 km/h секунди 8,3
Комбинирана потрошувачка на гориво l/100km 4,2l (17" тркала), 4,3l (18" тркала)
Комбинирана емисија на CO2 g/km 98,4 (17" тркала), 100,8 (19" тркала)
Должина, ширина, висина (L,W,H) mm 4885/1840/1445
Меѓуоскино растојание mm 2825
Растојание од земја mm 145
Капацитет на резервоар L 50
Еколошка норма EURO 6

ГАЛЕРИЈА

Pure White <040>

СПЕЦИФИКАЦИИ

Технички карактеристики 2.5l Hybrid
Зафатнина на мотор cm3 1798
Максимална моќ к.с. 122
Забрзување 0-100 km/h секунди 10,6
Должина, ширина, висина (L,W,H) mm 4540 / 1760 / 1470
Меѓуоскино растојание mm 2700

ГАЛЕРИЈА

Pure White <040>

СПЕЦИФИКАЦИИ

Технички карактеристики 2.5l Hybrid
1.8 Hybrid 2WD
E-CVT
Тип на погон 2WD / Задвижување на предните тркала
Трансмисија Тип и број на степени Автоматска, хибридна E-CVT
Максимална системска моќ на хибридниот систем kW/К.С. 90/122
Работна зафатнина на моторот cm3 1798
Максимална моќност на системот со внатрешно согорување kW/К.С. при врт./мин. 72/5200
Максимална моќност на електромоторот kW/К.С. при врт./мин. 53/163/0
Забрзување 0-100 km/h секунди 11
Максимална брзина km/h 170
Потрошувачка (комбинирана)* l/100km 3,9
Потрошувачка (градска)* l/100km 3,5
Потрошувачка (отворено)* л/100км 4,1
Капацитет на резервоарот за гориво l 43
Емисија на CO2 (комбинирано)* g/km 87
Суспензија тип Предна, независна тип MacPherson /
Задна, независна мултилинк
Должина, ширина, висина mm 4360 / 1795 / 1565
Меѓуоскино растојание mm 2640
Минимално растојание од подлога mm 160
Сопствена маса (мин. - макс.) kg 1420 - 1460
Минимална допуштена маса (мин. - макс.) kg 1860
Влечна снага (со сопирачки/без сопирачки) kg 725/725
Зафатнина на багажникот l 377

ГАЛЕРИЈА

Pure White <040>

СПЕЦИФИКАЦИИ

ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ ДИЗЕЛСКИ МОТОР D-4D
2.8 D-4D
177 к.с. 6 МТ
2.8 D-4D
177 к.с. 6 AUT
Тип на погон   Постојано придвижување на 4-те тркала Full Time 4WD
Работна зафатнина см3 2755
Разводен систем на управување со горивото тип 16V DOHC, директно впрскување, турбо, common rail, пиезо инјектори
Максимална моќност к.с. при врт./мин 177 / 3400
Максимален вртежен момент Нм при врт./мин 420 / 1400-2600 450 / 1600-2400
Трансмисија Тип и број на брзини Механичка 6-степена Автоматска 6-степена
Максимална брзина км / ч 175
Забрзување (0-100 км/ч) секунди 12.1 12.7
Потрошувачка (комбиниран циклус)* л / 100 км 7.4 7.4
Потрошувачка (градски циклус)* л / 100 км 8.9 9.2
Потрошувачка (отворено)* л / 100 км 6.6 6.3
Емисија CO2 (комбиниран циклус)* г / км 194 194
Еколошка норма   Euro 6
Потпирање тип Предно независино потпирање со двојни носачи и задно потпирање со цврст мост со 4 рамења
Должина / Ширина / Висина мм 4840 / 1855 / 1845 (1880) **
Меѓуоскино растојание мм 2790
Минимално растојание од земја(клиренс) мм 215
Капацитет на резервоар литри 87
Сопствена маса (мин. – макс.) кг 2120 - 2385
Максимален дозволен товар (мин. – макс.) кг 2990
Капацитет на влечење (приколка без сопирачки/без сопирачки) кг 3000 / 750
Капацитет на багажен простор *** литри 640 / 1150

ГАЛЕРИЈА

Pure White <040>

СПЕЦИФИКАЦИИ

ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ 2.4 D-4D (4x2) 2.4 D-4D (4x4) 2.4 D-4D (4x4)
Работна зафатнина на моторот cmᶾ 2393 2393 2393
Максимална моќност KS при врт./мин 150 / 3400 150 / 3400 150 / 3400
Максимален вртежен момент Nm при врт./мин 400 / 1600-2000 400 / 1600-2000 400 / 1600-2000
Трансмисија тип 6-степена рачна 6-степена рачна 6-степ. Автоматска
Максимална брзина km/h 175 170 170
Забрзување (0 - 100 km/h) секунди 13,2 13,2 12,8
Потрошувачка (комбиниран циклус)* l / 100 km 7,1 7,0 8,3
Емисии CO2 (комбиниран циклус)* g / km 178 185 204
Еко норма   Euro 6 Euro 6 Euro 6
Димензии на автомобилот Единица мерка Единечна кабина Продолжена кабина Дупла кабина
Вкупна должина mm 5.330 5.330 5.330
Вкупна широчина mm 1.800 1.855 1.855
Вкупна височина mm 1.795 1.810 1.815
Меѓуосовинско растојание mm 3.085 3.085 3.085
Растојание меѓу предните тркала - трага mm 1.495 1.535 1.535
Растојание меѓу задните тркала - трага mm 1.510 1.550 1.550
Преден превес (растојание меѓу центарот на тркалото и браникот) mm 1.000 1.000 1.000
Заден превес mm 1.250 1.250 1.250
Минимален клиренс (растојание од тлото) mm 277 289 293
Приоден агол (преден браник) о 30 31 31
Приоден агол (заден браник) о 25 26 26
Товарен простор Единица мерка Единечна кабина Продолжена кабина Дупла кабина
Вкупна должина mm 2.315 1.810 1.525
Вкупна широчина mm 1.645 1.645 1.645
Вкупна височина mm 480 480 480

ГАЛЕРИЈА

Pure White <040>

СПЕЦИФИКАЦИИ

Технички карактеристики 1.5 D/100 к.с. 2.0 D/120 к.с. 2.0 D/150 к.с.
Работна зафатнина на моторот (cmᶾ) 1499 1997 1997
Максимална моќност (к.с. при об./мин) 100/3500 120/4000 150/4000 
Максимален вртежен момент (Њм при об./мин) 270/1600-2250 340/2000 370/2000-2500 
Трансмисија (мануелна) 6-брзини 6-брзини 6-брзини 
Максимална брзина (км/ч) 160 165 170 
Забрзување (0 - 100 kм/ч) 13.5s 13.3s 11.0 
Потрошувачка (комбинирано)** (l/100 km) 5.2 5.3 5.5 
Емисии CO2** (комбинирано) (г / км) 137 139 145 
Обем на резервоарот (литри) 70 70 70 
Еколошка норма (стандард) EURO 6.2 EURO 6.2 EURO 6.2 
Надворешни димензии (мм) Compact Medium Long
Должина 4606 4956 5308
Ширина 1920 1920 1920
Висина 1905 1890 1890
Меѓуоскино растојание 2925 3275 3275
Преден трап 1627 1627 1627
Заден трап 1600 1600 1600
Преден превес 881 881 881
Заден превес 803 803 1153
Клиренс (одвоеност од земја) 150 150 150
Максимален клиренс (одвоеност од земја) 175 175 175
Маневрирање (м) Compact Medium Long
Радиус на вртење 11.3 12.4 12.4
Димензии на товарниот простор (мм) Compact Medium Long
Должина на под 2162 2512 2862
Максимална висина на товар 1397 1397 1397
Максимална висина на товар 1628 1628 1628
Максимална широчина на товар меѓу калниците 1258 1258 1258
Висина на товарен раб 545/626 544/613 600/633
Висина на лизгачка врата 1238 1241 1241
Ширина на лизгачка врата 745 935 935
Висина на задните врати 1220 1220 1220
Ширина на задните врати 1282 1282 1282
Волумен на товарниот простор Compact Medium Long
Општ обем во куб. м. 4.6 5.3 6.1
Број на европалети 2 3 3
Тежина и способност за влечење (кг) Compact Medium Long
Корисен товар 1100 1100 1200/1360
Споосбност за влечење (мин/макс) 1800/2500 1800/2500 1800/2500

ГАЛЕРИЈА

СПЕЦИФИКАЦИИ

Технологијата секогаш треба да има намена. А кога ќе ја стартувате потполно новата Ford Fiesta, Вие оживувате низа интелигентни функции и системи. На пример, активна помош при паркирање (Active Park Assist), прилагодлив темпомат (Adaptive Cruise Control), помош при одржување правец (Lane Keeping Aid), препознавање на сообраќајни знаци… Подгответе се да доживеете технологија толку паметна и толку корисна што ќе се запрашате како досега сте возеле без неа.

ГАЛЕРИЈА

Pure White <040>

СПЕЦИФИКАЦИИ

Новото Ford MONDEO: Автомобил на Годината во Македонија
Совршен спој на технологија и изработка, перформанси и ефикасност, иновативен дизајн и прецизен инженеринг, потполно новото Ford Mondeo е дизајнирано да инспирира.

ГАЛЕРИЈА

СПЕЦИФИКАЦИИ

Најновите интелигентни технологии и воодушевувачкиот изглед, одличната динамика и прецизното управување – со сето ова, во потполност, се издвојува новиот Ford S-MAX од масата. Флексибилноста, практичноста и економичноста ги има во гените. Благодарение на богатата палета интелигентна технологија на новиот Ford S-MAX е едно од најинвентивните возила на пазарот во својата класа. Без оглед на тоа дали преферирате активен животен стил или давате предност на фамилијарната удобност, штотуку го најдовте автомобилот кој е создаден за Вас. Нуди простор во кој удобно и со стил, може да патуваат дури седум лица. Сега запознајте го подобро…

ГАЛЕРИЈА

СПЕЦИФИКАЦИИ

Со својата напредна технологија и совршениот дизајн, новиот Ford Galaxy го комбинира највисокиот квалитет на возење со највисоките нивоа на просторност, удобност и иновација. Едноставно, ова возило е најелегантното семејно возило со 7 седишта што собира најмногу што може денес да се најде на патиштата. Откријте ја целата понуда на Galaxy, до Titanium. Ве молиме погледнете ги целосните карактеристики и спецификации за повеќе детали или контактирајте со вашиот продавач на Ford.

ГАЛЕРИЈА

СПЕЦИФИКАЦИИ

Семејниот живот како и секогаш… е бурен. Затоа новиот Ford C-MAX е дизајниран да го направи секое патување да биде лесно и со најмалку напор. Новиот C-MAX со пет седишта или Grand C-MAX со седум седишта; кој и да го изберете ќе уживате во ново ниво на флексибилност, практичност и ефикасност. Додадете благодарни перформанси, одѕивно управување и голем број на извонредни технологии и можеби веќе го пронајдовте вашиот перфектен автомобил.

ГАЛЕРИЈА

СПЕЦИФИКАЦИИ

Земете сé што знаете и посакувате за Focus. Додадете сосема ново ниво на интелигентен дизајн, карактеристичен модерен стил и повеќе простор од кога било. Сега го комбинирате со многу напредна поврзаност и голем број исклучителни технологии за помош на возачот што навистина ќе ги цените. Ова е целосно нов Focus. И наскоро, ќе може да го откриете сето ова за себе.

ГАЛЕРИЈА

СПЕЦИФИКАЦИИ

Новата Kuga е дизајнирана да инспирира и да Ви овозможи безбројни можности.Напредната SYNC 3 технологија ќе ги охрабри вашите сетила за авантура со тоа што ќе Ви ги прикаже најблиските настани и ресторани. Каде и да Ве води љубопитноста, новата Kuga ќе ве одведе со удобност и стил. Бензинскиот 1.5 литарски EcoBoost мотор ги поткрепува моќта и беспрекорниот одговор на командите со супериорна ефикасност на горивото и ниски емисии на штетни гасови.Кога ќе ја додадете паметната технологија, како што се All-Wheel Drive и Active Park Assist, новата Kuga ќе Ви го исполни секое патување со незапирливо задоволство.

ГАЛЕРИЈА

Pure White <040>

СПЕЦИФИКАЦИИ

Новиот Ford Ranger е безмилосно тестиран – во најтешките окружувања, под екстремни температури, и преку најгрубите терени на земјата. Така што е спремен за било кој предизвик што ќе му го поставите. Најновиот модел е помоќен од било кога, благодарејќи на новата линија на напредни Duratorq дизел агрегати. Тие можат да ви помогнат да транспортирате товар до 1,336 кг. Во исто време, тие нудат подобрена ефикасност на горивото и содржат Euro Ниво V стандарди за емисија на издувни гасови. Новиот Ranger е исто така првиот пик-ап кој успеал да добие 5 ѕвезди рејтинг на Euro NCAP тестирањето за безбедност. Дознајте повеќе за нивоата на безбедност, возачко искуство, перформанси и ефикасност, трошоци на одржување и дизајн.

ГАЛЕРИЈА

Тапацир

СПЕЦИФИКАЦИИ

Силен и робустен изглед кој е исполнет со практичност и способност. Атрактивен, внимателно дизајниран и интелигентен дизајн кој е збогатен со мноштво паметни технологии. Свеж, впечатлив и храбар: подгответе се за новиот EcoSport!

ГАЛЕРИЈА

СПЕЦИФИКАЦИИ

„Мустанг е препознатлив по своите можности и издржливост. Има и статус на легенда како симбол на слободата и оптимизмот, дури и во делови на светот каде што не сме продале ниту еден модел од овој автомобил”, изјави Стефан Одeл, извршен потпретседател на Форд за Европа, Блискиот Исток и Африка. „Новиот Мустанг го презема Фордовиот пристап на агресивно воведување на производот, потолно модерен и технички напреден, а во исто време, не го заборава ниту наследството кое воодушевува многу генерации корисници на возилата на Форд”. Од почетокот на продажба, 1964 година, купувачите презеле повеќе од девет милиони Мустанг возила. И на Фејсбук (Facebook), Мустанг е омилен автомобил, дел од забавните спотови и видео игри, а историјата го памети и по повеќе илјади прикажувања во филмови или телевизиски емисии. Сега се придружи на палетата од 25 нови возила кои Форд ги воведува во Европа во наредните пет години. Креаторите на новиот Мустанг беа насочени кон врвната издржливост, возната динамика и употрeба, а го опремија со бројни напредни технологии за помош на возачот, кои овозможуваат посамоуверливо возење. „Новиот Мустанг е еден од најочекуваните автомобили на сите времиња и имаме исклучително задоволство што ќе овозможиме возачите во Европа да имаат искуство со модел за кој досега можеа да сонуваат”, рече Ролент де Вард, потпретседател за продажба и услуги во Форд Европа.

ГАЛЕРИЈА

Pure White <040>

СПЕЦИФИКАЦИИ

Секој Transit е направен со причина, истото важи и за Комплетно Новиот Transit Connect. Цврст, практичен и доверлив, комбето ви нуди великодушен складишен простор од: 2.9 кубни метри во L1 (верзијата на кратко меѓуоскино растојание) и 3.6 кубни метри во L2 (верзијата на долго меѓуоскино растојание), со околу 1,000кг товар. Генијалната товарна преграда ви овозможува да складирате цевки, скали и друг товар до 3.0 метри должина во L1 и 3.4 метри должина во L2, безбедно во вашето комбе. Избор од напредни бензински и дизел мотори, комбинирани со 5-6 степенски мануелни менувачи или 6-степенски автоматски менувач, овозможуваат високи нивоа на моќ и вртежен момент како и исклучителна бензинска ефикасност: од 3.33 km/h со 105g/km емисија на CO2 гасови. Напредните технологии ќе ви помогнат да останете поврзани, забавувани, сигурни и безбедни, како што е системот Автоматско Градско Сопирање, кој детектира со активирање на сопирачките пред да се случи судир со друго возило при возење со ниска брзина. Со флексибилно дупло предно совозачко седиште кое ви овозможува да се превезувате три личности во комбе моделот, како и Double-Cab-in-Van и Kombi верзијата кој овозможуваат да се превезуваат до 7 луѓе, исто така имате можност да го носите вашиот тим од колеги на секоја работа, како и материјалите и опремата кои ви се потребни за завршување на истата.

ГАЛЕРИЈА

Pure White <040>

СПЕЦИФИКАЦИИ

Способен, доверлив и многу економичен, како и секое комерцијално возило Transit. Удобен, благодарен и полн со паметна технологија како автомобил од Ford. Тоа е новиот Transit Courier. Компактната големина на комерцијалното возило овозможува многу лесно маневрирање, а со едно од најдобрите кружни вртења, може лесно да се движи низ прометни, тесни улички и тесни места за паркирање. Но, не дозволувајте да ве залаже малиот изглед на Transit Courier: товарниот простор од 2,4 m3** ви овозможува 10% повеќе товарен простор споредено со другите возила од истата класа. Земете ја преградата со преклопување со опција за „преклопување и спуштање“ на совозачкото седиште и ќе добиете товарен простор со должина од 2,59 m што е најдолг во класата. И без разлика колку пати ќе застанете, за гориво ќе застанувате поретко. Причината за тоа се наградуваниот бензински мотор EcoBoost 1.0L и напредните дизел мотори Duratorq од 1.5L и 1.6L кои имаат одлична економичност и малку издувни гасови: до 76,3 mpg и само 97 g/km со системот за автоматско стартување и сопирање и системите за ограничување на брзината до 62 mph. Напредните технолошки опции меѓу кои спаѓаат задна камера, сензори за растојание при паркирање и помош за поаѓање на нагорнина (како и многу други), се тука за да го направат секое патување што е можно побезбедно, полесно и поопуштено. А со модерниот Ford SYNC со гласовна контрола рацете ви се слободни и можете да примате и да вршите телефонски повици без да ги користите рацете. Системот дури и ќе ви ги прочита на глас дојдовните текстуални пораки.* Дознајте повеќе за новиот Transit Courier и откријте го неговиот дизајн, возачкото искуство, практичноста и трошоците, изведбата и ефикасноста, безбедноста и сигурноста, изведбите на каросеријата и капацитетите, како и достапните модели. *Во зависност од компатибилноста на телефонот. **Измерено според ISO 3832 и методологијата VDA со преграда со мрежа со преклопување.

ГАЛЕРИЈА

Pure White <040>

СПЕЦИФИКАЦИИ

Меѓународен Ван на годината 2013
Потполно новиот Transit Custom претставува репер за економичност и носивост, ќе ви ја зголеми продуктивноста и ќе остави маркантен впечаток кај вашите клиенти. Со тоа целосно ја заслужи титулата Меѓународен Ван на Годината 2013. Потполно новиот Transit Custom е исто така првиот и единствениот Ван во својот сегмент кој има постигнато максимални 5-звезди оценка за безбедност кај Euro NCAP. Две од своите иновативни технологии, системот за Предупредување за држење лента и Ford SYNC со Итна Помош, исто така добија Euro NCAP Advanced награди за технологија: за првпат во историјата кај комерцијално возило. Овој среден по големина модел од потполно новиот Transit опсег, постигнува одлична економичност на гориво, благодарејќи на ECOnetic технологиите како Ауто-Старт-Стоп и Регенеративното полнење. Неговиот удобен и издржлив ентериер ќе ви го олесни работниот ден – посебно во кабината, која функционира како подвижна канцеларија. Товарниот простор е исто така извонреден. Дали ќе изберете Ван, Ван со двојна кабина или Комби; може многу да извлечете од многуте напредни технологии, вклучувајќи Ford SYNC со гласовна контрола и MP3/iPod и мобилната поврзаност. Дознајте повеќе за Transit Custom: и возачкото искуство, перформансите, цените за оддржување, безбедноста и сигурноста и дизајнот.

ГАЛЕРИЈА

Pure White <040>

СПЕЦИФИКАЦИИ

Комплетно новиот Ford Transit е најголемото комбе во палетата. Со широк избор меѓуоскини растојанија, стилови на кабини, висини на покривот, мотори и многу повеќе ви овозможува долга палета на опции кои можете да ги одберете за вашето возило. Накратко, именувајте го вашиот бизнис, направете листа на вашите и потреби, и ќе наидете на Transit направен со причина точно за вашите потреби. Долга листа на најсовремени технологии вклучувајќи Ford SYNC со Итна Помош, Адаптивен Темпомат и Контрола при Свиоци. Сите се тука да го олеснат животот и многу од овие системи работат автоматски, оставајќи ве слободни да се концентрирате на поважни работи. Други технологии, како што е Паметно Регенеративно Полнење, исто така помага да се направат новите моќни мотори на Transit уште по потрошувачко-ефикасни. Како и за товарниот простр, колку ви треба? Новиот Transit има огромна максимално товарна површина до 15.1m3 и флексибилност да складирате предмети до 4.2m долги (со стандардна предрага на место). Исто така има максимална тежина на влечно возило до 3.5 T. И што и да носите, ултра цврстите брави и софистицираните аларми ќе го заштитат вашиот товар и вашето возило. Дознајте повеќе за Новиот Transi и откријте го неговиот: дизајн, возачко искуство, трошоци за користење,перформанис и ефикасност, безбедност и сигурност, каросерии и капацитет, и модели.

ГАЛЕРИЈА

Дали сакате да ги користите нашите услуги?